Аграрний експорт та імпорт - ТОП 10 товарів

Аграрний експорт та імпорт - ТОП 10 товарів

Україна за 5 місяців 2017 р. експортувала в 4 рази більше аграрної продукції, ніж імпортувала. Загальна вартість аграрного товарного експорту склала $ 7,4 млрд, що на 29,8% більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Про це з посиланням на оперативні дані митної статистики повідомляє Економічний дискусійний клуб.

Аграрний імпорт також зріс на 5,9% і склав $ 1,8 млрд. За результатами 5 місяців цього року сальдо зовнішньої торгівлі аграрною продукцією було позитивним і склало $ 5,6 млрд.


У трійку лідерів українського аграрного експорту за вказаний період увійшли:

  • олія соняшникова (≈27%);
  • кукурудза (≈25%)
  • пшениця (≈12%).

Крім зазначених товарів, до десятки провідних експортних позицій відносяться також соєві боби, тверді відходи олійних культур (макуха, шрот), цукор, м'ясо і субпродукти птиці, ячмінь, сигарети і насіння ріпаку. В цілому питома вага зазначеної десятки товарів склала майже 85% від вартості українського експорту за 5 місяців поточного року.

Рейтинг аграрного імпорту очолює насіння соняшнику (≈12%), яке ввозяться в Україну як посівний матеріал. Також в ТОП-10 позицій імпорту увійшли: риба морожена, тютюнова сировина, кукурудза, банани, цитрусові, пальмова олія, спирт етиловий, екстракти, кава.

В цілому частка 10 позицій аграрного імпорту в загальній його вартості в січні-травні поточного року склала 46%.

Коментарі

Щоб залишити коментар необхідно увійти