Картопля цього року повинна бути дешевою

Картопля цього року повинна бути дешевою

У цьому сезоні картоплю висаджували пізно, оскільки ранні посіви вимерзли. Через посуху найбільше постраждала картопля, висаджена у Київській, Черкаській та Чернігівській областях. Краща ситуація на Волині й Прикарпатті.

«Незважаючи на все, очікуємо хороший урожай», — каже Юрій Антропов, голова Асоціації виробників картоплі.


Загалом виробництво складе 9,3 млн тонни, на 2 млн тонн більше, ніж торік. Але  перепади температур можуть внести свої корективи. Нагадаємо, за даними Держстату в 2016 році Україна зібрала  близько 21,7 млн. тон картоплі.

В асоціації припускають, що в 2017 році картопля буде дешевою. Зараз оптова ціна коливається від 3,5 до 4,4 грн/кг, вроздріб продають по 5 грн. Поки що спостерігається незначний дефіцит, до масового збору урожаю виробники ще не приступили. Врожайність в розрізі регіонів є досить не рівномірною. Картопля в господарствах Сумської, Полтавської, Житомирської, Чернігівської та Київської областей  страждає від посухи. Протягом літа в цих регіонах випало дуже мало дощів.

Окрім внутрішнього споживання, Україна постачає картоплю до Білорусі, Молдови та Азербайджану. Імпорт надходить із Голландії, Німеччини та Єгипту.

Найбільший виробник картоплі у світі – Китай. Там щороку вирощують близько 100 млн тонн урожаю.

Джерело: landlord.ua

Коментарі

Щоб залишити коментар необхідно увійти

 
Безкоштовно
розміщуйте
свої пропозиції у
Facebook!
Агрокраїна
Facebook Group · 14 560 учасників
Приєднатися до групи
Скопіюй посилання своєї пропозиції та додай у групу!