Чи загрожує українцям продовольча криза?

Чи загрожує українцям продовольча криза?

Спікери різних міжнародних конференцій часто роблять гучні заяви, що наша планета скоро буде нездатна прогодувати все населення Землі. Ми, тобто люди, споживаємо ресурсів в рази більше - ніж 100 років тому.

Це є причиною виснаження родючих грунтів та зменшення запасів корисних копалин. Практично у кожному публічному зверненні науковців звучать слова про те, що до 2050 року населення планети перевалить за позначку 9,7 млрд людей. Звідки така тривога стосовно демографічної кризи? Чому вчені б'ють на сполох?

Світова продовольча криза вже й зараз є проблемою багатьох країн. А все через те, що не всі держави мають змогу вирощувати овочі та вести сільське господарство. Вони не те що продавати, а забезпечити власне населення їжею - не здатні.

  • Одним заважає повільний темп розвитку (країни третього світу застрягли в кам'яному віці). 
  • Інших, природа не балує родючими грунтами та плодючими насадженнями. Кам'янисті поверхні, пекуче сонце та сильні вітри - ось все, що дісталося їм від Творця.

На щастя, дефіциту геніальних винаходів для сільського господарства не спостерігається. Розвинуті країни винайшли спосіб вирощувати різні культури навіть там, де цього в принципі, ніколи не було. 

Звісно, для боротьби з голодом і продовольчою кризою асолютно всі країни мають працювати над розвитком с/г. Здавалося б, що вже винайдені інновації повинні активно використовуватись. Але, у більшості країн все зовсім не так...

Сьогодні, коли доступні можливості збільшення рентабеьності завдяки науковцям, більшість аграріїв нехтують ними. 

І так, існує ряд проблем:

  1. Людей на планеті все більшає і можливо, ресурсів скоро стане замало.
  2. Не всі місцевості, де живуть люди, підходять для ведення с/г.
  3. Науковці знайшлис пособи збільшити рентабельність, але - ці прориви використовують тільки передові країни з сильною економікою.
  4. Аграрії не можуть/хочуть вкладати кошти в довготривалі та дорогі проекти.
  5. Слабкі економічно держави не підтримують власних виробників с/г продукції.
  6. Грунти виснажуються та перестають бути родючими.

Чи стосується це все України - дайте відповідь самостійно.

Використання нових технологій дороге. Проте, це єдиний шлях зберегти землі. Нам пощастило з місцем розташування. Ми можемо бути лідерами постачання продуктів сільсьского господарства. Та чи скористаємось цим шансом? 

Як думаєте, загрожує Україні продовольча криза?

Коментарі

Щоб залишити коментар необхідно увійти

 
Безкоштовно
розміщуйте
свої пропозиції у
Facebook!
Агрокраїна
Facebook Group · 14 560 учасників
Приєднатися до групи
Скопіюй посилання своєї пропозиції та додай у групу!