В Україні вирощують спеції, що дорожчі за золото

В Україні вирощують спеції, що дорожчі за золото

В останні роки агросектор в Україні зазнав суттєвих змін. Нові технології приходять і на наші поля. Фермери досвід переймають та на вус накручують. Херсонці, на всю неньку прославились. Вирощувати почали шафран. 

Шафран - найдорожча у світі спеція.

І коштує вона так дорого через непосильну працю, яку треба прикласти, щоб цю ароматну приправу роздобути. Уявіть, крокус квітне всього 2-3 доби. Тільки у перший день цвітіння необхідно встигнути зібрати рильця крокусу (це такі тонесенькі стебла-ниточки всередині квітки). У кожній квітці таких рилець всього 3. Уявили? Оце робота...

Але на цьому тортури по збиранню шафрану не закінчуються. Квітку треба зірвати у закритому стані, ще до сходу сонця.

Розумієте тепер, чому шафран ручного урожаю продають по 15 євро за грам.

Про те, що вирощують його на Херсонщині - зовсім не жарт. Пару років назад одне з фермерських господарств обзавелось шафрановою дільницею, щось близько 30 сотих. Очільник цього підприємства, пані Лариса Бодан. Її чоловік - Йохан, сам родом зі Швеції. Звідти й ідейку привіз.

Їм вдалось зібрати перший урожай. Насушили 1,2 кг прянощів. Це при тому, що 1 грм отримують зі 150 квіток. А за ним й інші підтягнулись. Сьогодні понад 30 господарств пробують вирощувати шафран. Уже два роки херсонці займаються цим. Саме зараз у них закінчення жнив та переробка прянощів.

Спеція, яка цінується більш, як золото.

Можемо, коли хочемо!

Коментарі

Щоб залишити коментар необхідно увійти

Аватар
Nikolay Golubinka
31/10/2017 21:38
крокуси на прянощі підходять всі чи якийсь окремий вид, і коли саме треба його почати збирання під час вітіння чи?

Агрокраїна
Агрокраїна Nikolay Golubinka
31/10/2017 22:19
Nikolay Golubinka, Crocus sativus – осінній квітучій вид, який використовують в промислових цілях. Тільки цей сорт посівного крокусу підходить для використання рилець у якості спеції. Якщо у Вас виникло бажання зібрати рильця у будь-яких крокусів, що ростуть у вашому садку – не робіть цього. Адже це дуже небезпечно. Часто, крокус справжній плутають з дуже отруйним Cólchicum autumnále (вони схожі на вигляд).

Nikolay  Golubinka
Nikolay Golubinka Агрокраїна
02/11/2017 22:27
Агрокраїна, де можна придбати цибулинки на посадку, і скільки треба матеріалу соток на 10 для початку

Агрокраїна
Агрокраїна Nikolay Golubinka
02/11/2017 22:32
Nikolay Golubinka, Підприємство -ТОВ« Агро-Фокус», його очолює Лариса Боден. Хто окрім цього господарства має посадковий матеріал - нам не відомо. В них, Ви зможете отримати більш вичерпну інформацію, щодо цієї теми.

 
Безкоштовно
розміщуйте
свої пропозиції у
Facebook!
Агрокраїна
Facebook Group · 14 560 учасників
Приєднатися до групи
Скопіюй посилання своєї пропозиції та додай у групу!