Міфи про земельну реформу

Міфи про земельну реформу

Одне з гарячих питань в агросекторі - проведення земельної реформи. Ця тема є актуальною вже десяток років, але ніяк зрушити з місця вона не може. Мораторій на продаж землі обростає чутками. А політики не полишають спекулювати на цьому підґрунті.

Практично, кожен другий українець боїться земельної реформи. Буцімто, вона призведе до того, що власниками землі стануть іноземці, окремі олігархи та монополістичні компанії. Я хочу розвіяти три основних міфи, якими залякують громадян.

Іноземці скуплять всю українську землю.


Якщо ви уважно прочитаєте законопроект "Про обіг земель... " №5535-1, то побачите, що громадяни інших держав та юридичні особи з частиною власності іноземця понад 49%, не мають права претендувати на володіння землею сільськогосподарського призначення.

Інший законопроект, який зараз на розгляді у Раді, лояльніший до іноземних покупців. Він передбачає можливість придбання та оренди землі іноземцям з 1 січня 2030 року. 

Досвід інших держав показує, що це породжує здорову конкуренцію.

Прості люди залишаться без своїх паїв, бо все скуплять великі монополісти.


В одному із законопроектів пропонується надати право придбання землі з 1 січня 2020 року. Для того, щоб прості громадяни на початковому етапі не відчували конкуренції з великими компаніями. Далі, монополісти теж обмеженні у кількості землі, що може належати одному власнику.

Землю будуть скуповувати задешево.


Це, мабуть, найбільший страх українців. Мовляв, ніхто не запропонує реальної ціни. У селян її скуплять за безцінь. Законопроекти, що передбачені регулювати питання продажу, встановлюють мінімальну вартість за гектар. Продавати дешевше - заборонено державою. До того ж, не варто вважати, що селяни - це нерозумні провінціали. Повірте, вони добре знають ціну своїй власності.

У інших країнах, де проводилась подібна земельна реформа, стартова ціна за короткий період значно зросла. Опираючись а досвід Литви, Грузії, Естонії - можна стверджувати, що зняття мораторію - це не такий страшний звір, яким нам його малюють. Проте, багато можновладців маніпулюють цим питанням, залякують та блокують розгляд важливих законопроектів.

Як думаєте, чому?

Коментарі

Щоб залишити коментар необхідно увійти

Аватар
Павло Луговий
11/11/2017 18:37
Чому немає в проектах закону обмежень щодо кількості орендованої землі?Це є причиною,що більші агрофірми,поглинають менші,і тому ,абсолютно відсутній стимул до переробки рослинної продукції і розвитку тваринництва!А обмеження по власності 200 га,в Польщі 50!Подивіться як там розвивається сг,а як нас!В Польщі ніхто не хизується великим експортом зерна,але хизуються експортом м'яса і молочних виробів!

 
Безкоштовно
розміщуйте
свої пропозиції у
Facebook!
Агрокраїна
Facebook Group · 14 560 учасників
Приєднатися до групи
Скопіюй посилання своєї пропозиції та додай у групу!