Вирощування часнику та інші ідеї для агробізнесу

Вирощування часнику та інші ідеї для агробізнесу

Якщо у вас є ділянка української родючої землі, то ви можете ніколи не хвилюватись, що залишитесь без роботи. Обробляючи грядку можна не тільки себе прогодувати, а й заробити якісь гроші. Тим паче, що сільська галузь набирає обертів та є одним з найперспективніших напрямків діяльності.

Деякі с/г культури вирощувати легше та й вимагають вони незначних капіталовкладень. Наприклад - часник. І нехай вам не здається, що цей продукти не дуже вигідний. Хоч його і не їдять у таких кількостях, як картоплю, та все ж.

Головна перевага вирощування часнику - це його невибагливість. До того ж, він має досить тривалий термін зберігання. На початковому етапі можна обійтись тільки ручною працею. А маючи в господарстві механізовані засоби, реально отримати високий прибуток.


З чого почати вирощування часнику?


Для початку, оберіть невелику ділянку. Якщо плануєте обробляти вручну - то 1 га цілком достатньо. З нього вдасться отримати 7-10 тонн часнику. Чесно сказати, що велику площу обробляти складно. З сіялкою, трактором та комбайном збирання врожаю значно простіше. Малі площі досить рентабельні.

Ціна посівного матеріалу - невисока. Озимі сорти дають дещо більший врожай. Але майте на увазі, що й доглядати за ними складніше.

Як продати часник? 

Збувати свій товар можна через агросервіси та інтернет платформи для землеробів. Тут вже зможете обирати того, хто запропонує вигідні умови. Консервні заводи та харчові виробництва скуповують його у великих кількостях. Також, гуртові закупівельні корпорації можуть зацікавитись вашим товаром. Одним словом, часник - має попит на ринку сільгосп продукції. 

Ви можете приєднатись до кооперативу та збувати часник через таку організацію. Вигідною являється і роздрібна торгівля. Експорт - ще один, мало випробуваний напрямок. Але українська агропродукція має попит за кордоном. 

Ви маєте бути зареєстрованим господарством чи ФОП-ом, для того, щоб укладати угоди та здійснювати продаж в рамках закону. 

Переваги та недоліки цієї справи. 

Головна перевага такого бізнесу - невелика конкуренція. Якщо взяти дешевий китайський аналог, то його характеристики значно поступаються українському продукту (там менше ефірних олій). Мінусом являється те, що ця рослина дворічна і врожай можна збирати на другий рік. Проте, існує механізм отримання результату одразу: висаджувати часник зубками. Хоч це і не триватиме довго: рослини через декілька сезонів втратять рівень врожайності і все одно доведеться повертатися до насіння.

Отже, ви маєте перестрахуватися та залишити ділянку, яка буде зростати для насіннєвого матеріалу.


Вирощування часнику на замовлення. 

 
Якщо пошукати в інтернет мережі, то можна знайти сайти, де підприємства замовляють селянам вирощення овочів. Тобто, конкретна фірма надає посівний матеріал. Від вас - ділянка землі та роботящі руки. Часник не потребує хімікатів, як картопля чи томати, тому й вирощувати його значно вигідніше. З 10 соток можна отримати 7 - 15 тисяч гривень.

Переважно, замовники обирають південні області. Декілька підприємств, що замовляють часник, вже успішно працюють в Херсоні та Одесі.


Коментарі

Щоб залишити коментар необхідно увійти