Рапс врятує чорнобильські ґрунти?

Рапс врятує чорнобильські ґрунти?

Чорнобиль залишив страшний слід в історії нашої країни, у тому числі - й на ґрунтах. Десятки років поля в зоні відчуження "гуляють" та не обробляються. Скільки ще необхідно чекати, щоб територія стала знову придатна для життя? Та чи можна якось прискорити цей процес?

В Житомирській області ще у 2007 році діяв сумісний україно-японський проект по відновленню земель одного з районів, який і донині входить у радіоактивну зону. Автори стверджують:

Рапс здатен ефективно очистити ґрунт від радіоактивного забруднення 

Декілька років дослідження проводились в Народицькому районі. Припущення цих дослідників підтвердилось. Рапс і справді позитивно впливає на сільськогосподарські угіддя чорнобильської зони. Він здатен зробити їх придатними для використання.

В ході дослідження вдалось відібрати необхідні сорти рапсу та визначитись з оптимальними умовами, що сприятливі для його росту. В подальшому, відпрацьованний матеріал використовують для створення альтернативних видів палива. 

Виходить, що очищаючи землю, ми можемо отримати дороговартісне біопаливо? 

Завдяки такій роботі територію, що відноситься до зони забруднення 2 категорії, можна буде віднести до 3 категорії, всього за пару років.

Та сьогодні, доведена японцями теорія - не працює. А все через те, що вкладати кошти у такий ризикований проект ніхто з підприємців не хоче. А державі це, напевно, не під силу. Адже не всім чистим від радіації полям можуть дати раду. 

До того ж, подейкують, що просто не зможуть знайти працівників для польових робіт у цьому регіоні. Адже радіоактивний пил становить загрозу для людини.

P/S. Відомо, що рапс виснажує родючі ґрунти. Та ця територія ніколи не славилась своїми чорноземами і рапс - це чи не єдина культура, що родить тут добре. 

Коментарі

Щоб залишити коментар необхідно увійти

 
Безкоштовно
розміщуйте
свої пропозиції у
Facebook!
Агрокраїна
Facebook Group · 14 560 учасників
Приєднатися до групи
Скопіюй посилання своєї пропозиції та додай у групу!