Cервіс, який об’єднує фермерів для взаємного вирішення їхніх потреб

Cервіс, який об’єднує фермерів для взаємного вирішення їхніх потреб

Нині майже всі сфери життя використовують новітні IT-технології. Їхня активна експансія спостерігається і в галузі сільського господарства: сучасні гаджети, IT технології, стартапи поступово доходять і до фермерів, які в умовах глобалізації ринку теж потребують таких рішень. Команда Web-Studio Gold Fish створила онлайн-сервіс «Агрокраїна», за допомогою якого фермер може орендувати тимчасово вільну сільгосптехніку в іншого фермера або навпаки – запропонувати свою. Це спрощує комунікацію та взаємодію між фермерами, а також допомагає їм вчасно виконувати будь-які сільськогосподарські роботи та, відповідно, мінімізувати втрати.

МІЖНАРОДНИЙ ПІДХІД, АБО SHARING ECONOMY

Кількість зареєстрованих фермерів  сягає понад 1000, що для стартапу є досить результативним. Як працює цей сервіс? Наприклад, один фермер має 1-2 тис. га поля, засадженого кукурудзою. Інший фермер або агропромислове підприємство має в гаражі 50 одиниць техніки для обробки кукурудзи. Звісно, ця техніка для обробки власних полів, але за деякий проміжок часу вся техніка або її частина може звільнитися і буде просто простоювати в гаражі.

Відповідно, так само, як BlaBlaCar з’єднує водія і попутника, онлайн-сервіс «Агрокраїна» зводить цих двох фермерів для задоволення потреб один одного. Це міжнародний підхід – економіка спільної участі, або економіка спільного споживання (sharing economy), заснований на спільному користуванні людськими та фізичними ресурсами, – розповідає керівник розробки та співзасновник проекту Віталій Нагорнюк

Зареєструвавшись на порталі «Агрокраїна», фермер може розмістити інформацію про сільськогосподарську техніку, яку хоче здати в оренду, або, навпаки, про потребу у виконанні певних робіт – обробки землі, сіяння, збору врожаю. Існує можливість конкретизувати у своєму замовленні, які саме роботи потрібно виконати, в які терміни, де і за яку ціну. Відтак, власники техніки отримують роботу, а замовники – вчасно оброблені поля. Конкурентною перевагою такого сервісу є наявність у ньому агрокарти. Завдяки їй можна задати радіус пошуку потрібної техніки у кілометрах, а також вказати інші маркери. Система підбере необхідне: чи то техніку за її видами, чи то певні роботи, компанії тощо. – Насправді аналогів проекту на теренах країни поки що немає.

Подібний сервіс функціонує у США, і нам, звичайно, є чому вчитися одне в одного, – зауважує директор з маркетингу Віктор Волохов.  


ЗНАЙТИ СІЯЛКУ В ДЕКІЛЬКА КЛІКІВ

Зареєструватись і додати до каталогу чи карти свою послугу дуже просто, адже на сайті є детальна інструкція, як це зробити в декілька кліків. Для реєстрації пропонуються варіанти: за допомогою електронної адреси, через соціальні мережі, а також у перспективі буде можлива реєстрація на основі телефонного номеру. – Запустивши цей ресурс, ми стикнулися з такою проблемою, як небажання, а часом невміння багатьох фермерів користуватися сучасними IT-розробками.

  

Виявляється, не всі аграрії дружать із гаджетами. Інколи вони дзвонять нам і кажуть: «Мені треба сіялка, а знайдіть мені...», – розповідає Віталій Нагорнюк. – Натомість я пояснюю, що ми не є власниками техніки, ми розробники онлайн-сервісу, який об’єднує власників техніки і власників землі. І користуватися нашим сервісом самому набагато простіше, ніж шукати техніку в телефонному режимі: на порталі «Агрокраїна» ви можете знайти і замовити все необхідне менше ніж за півхвилини.

Тобто такі ресурси, переконані розробники проекту, мають працювати автономно (діє лише служба підтримки сайту), а українські фермери мають вчитися ними користуватися. Це модель економіки не майбутнього, а вже сьогодення: знайшов комбайн і відразу замовив або ж додав свій. По телефону ж можна шукати годинами. Разом із тим, додає Віктор Волохов, сервіс наразі є безкоштовним. І питання його монетизації поки лише в перспективі. 


ВІД ПРОДАЖУ ВРОЖАЮ – ДО ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ

Як розповідає Віталій Нагорнюк, наразі програмісти проекту працюють над питанням додаткових опцій. Багато з них у  стадії розробки. У перспективі це буде майданчик для постачальників сільськогосподарської продукції: купівля-продаж автотранспорту, зап частин, ПММ, ЗЗР, послуг з точного землеробства, заморозки. Таким чином, тут можна буде продавати все – від картоплі до ягід.

Також у майбутньому планується додати і фінансові послуги для аграріїв – кредитування, страхування. На стадії обговорення наразі можливість продажу на сайті готової продукції, збут урожаю, пошук терміналів для зберігання продукції, холодильного обладнання тощо.  Ми дослухаємося до наших партнерів, зважаємо на те, що вони ще хочуть бачити на цьому порталі. Щоб фермер зміг вирішити тут будь-які свої проблеми – обміну, придбання і продажу

Одним із таких додаткових функціоналів, який розглядається  на перспективу, є пошук працівників, іншими словами – додатковий модуль на зразок біржі праці. Це передовсім важливо для садівництва та ягідництва, де багато ручної праці, адже представники цих галузей теж мають долучитися до користування сервісом.


ЗБІР УРОЖАЮ ПОТРІБНО ПЛАНУВАТИ ЗАЗДАЛЕГІДЬ

Реєструються на «Агрокраїні» компанії не лише зі всієї України, а й навіть із сусідньої Польщі. Працює тут і зворотній зв’язок. Тобто будь хто з користувачів може запропонувати свою ідею щодо роботи сервісу. Наприклад, можливість додавати дрони підказали саме користувачі. Як свідчить практика, якщо фермер дбає про вчасний збір урожаю, потрібно планувати це заздалегідь – тоді не буде прикрих випадків, коли на полях пропадають тисячі гектарів незібраного вро жаю. І наш сервіс якраз покликаний допомогти фермерам у цьому, – підсумовує Віталій Нагорнюк. 

У 2018 році на Міжнародному конкурсі програмних проектів «Золотий Байт» у номінації Startup Challenge розробники проекту «Агрокраїна» посіли 3 місце серед 100 учасників із 10 країн світу 


КОНТРОЛЬ ТЕХНІКИ: ТРЕКІНГ

Ще однією родзинкою «Агрокраїни» є можливість контролю руху техніки в онлайн­режимі – трекінг. Це особливо актуально для власників великої кількості сільськогосподарської техніки, коли потрібно відслідковувати її рух певним маршрутом. Такий функціонал, як трекінг, передбачає не лише відслідковування руху транспорту в онлайн­режимі, але і доступність архіву. Наприклад, якщо вас не було в країні декілька днів, ви можете переглянути, звідки і куди рухалися ваші трактори чи комбайни. Для цього вам потрібно лише зайти в особистий кабінет на сайті, де буде зареєстрована ваша техніка. Але ця опція в майбутньому буде платною.AGROCASE – ERP: СИСТЕМА АВТОМАТИЗОВАНОГО УПРАВЛІННЯ АГРОВИРОБНИЦТВОМ

Додатково до онлайн-сервісу «Агрокраїна» інтегровано AGROCASE – ERP-систему автоматизованого управління агровиробництвом із можливостями оперативного обліку, аналітики, планування і контролю витрат та фінансового результату.

За словами проект-менеджера IT-компанії ТОВ «ІнтелектКейс» Юрія Нагорнюка, користування AGROCASE забезпечує ефективне використання ресурсів та значну економію витрат.  

Статтю підготувала

Ангеліна НЕПОМНЯЩА
jagodnik.info

Коментарі

Щоб залишити коментар необхідно увійти

 
Безкоштовно
розміщуйте
свої пропозиції у
Facebook!
Агрокраїна
Facebook Group · 14 560 учасників
Приєднатися до групи
Скопіюй посилання своєї пропозиції та додай у групу!